,
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Aile ve Evlilik Terapisi
Evlilik Sorunları, Aile Sorunlarıi, Evlilikte Kıskançlık, Öfke Kontrolsüzlüğü, Çift Sorunları, Boşanma Aile Sorunları, Aldatma Aile Sorunları, Evlilikte İletişim
Cinsel Terapi
Vajinismus Terapisi, Cinsel isteksizlik, Ağrılı cinsel ilişki, Erken boşalma, Sertleşme sorunları, Orgazm bozuklukları, Geç boşalma, Eşler Arası Cinsel Uyum Problemleri
Bireysel Terapi
Hipnozla Bireysel Danışmanlık. Cinsel Taciz. Travma. Korku ve Fobiler. Cinsel Danışmanlık. Obsesif Kompulsif bozukluk(takıntılar). Öfke, Özgüven Eksikliği, Sosyal Fobi
Çocuk,Ergen Terapisi
Ergen Sorunları, Ergen Ebeveyn Çatışması, Sınav Kaygısı, Okul Başarısı, Konuşma Bozuklukları, Kekemelik,
Evlilik Terapisti Yorumları
Site Haritası

Anasayfa

Online Terapi Danışmanlık Hizmeti Verilmektedir.
Sentez İstanbul Danışmanlık Merkezi                     

Boşanma, çift arasındaki evlilik bağının çözülmesi ve ailenin dağılmasıdır. Boşanmada ailede kriz durumu hakimdir. Bir ailenin başına gelebilecek en üzücü yaşantısal tecrübelerden biridir.
Öfke duygusu, sevinç, üzüntü ve korku gibi temel duygularımızdan biridir. Öfke kontrolünü öğrenmede önemli olan öfkeyi bastırmak değil öfkeyi yönetmektir.
Sevgi, saygı güven ve fedakarlıktan sonra evlilik ilişkisini en çok duygulardan biri de kıskançlıktır. Normal sınırlarda olduğunda evlilik ilişkisi için iyi ve kabul edilebilir bir duygudur ve bu koşullarda eşler arsında sahiplenilme duygusunun tatminine hizmet eder. Ancak aşırı vesvese, takıntı, takip sorgulama ve şüphecilik boyutuna gelmişse evlilik ilişkisi için sıkıntılı bir durumdur. Bu noktada bir uzmandan kıskançlık terapisi (evlilik terapisi) hizmeti almanın zamanı gelmiş demektir.
Çiftlerin evliliklerinde zorlandıkları, kendi kendilerine çözüm üretemedikleri durumlarda evlilik sorunlarının kendi bağlamında değerlendirilip anlaşılması ve çözüme kavuşturulması adına evlilik terapistinden profesyonel yardım aldıkları süreçtir.
Çift terapisi evlilik krizini çözmek, çift arasında ortak bir anlayış geliştirmek, çift bir açmaza girdiğinde olası çözümler üretmek, daha önceden açıklanmayan roller beklentiler ve aile kuralları konusunda ortak bir farkındalık sağlamak ve çiftin sağlıklı iletişim kurma becerilerini geliştirmek amacıyla yürütülen bir çeşit psikoterapi türüdür.
Psikotik bozukluklar da tedavi hastalığın akut döneminde hastaneye yatış, ilaç tedavisi ve destekleyici psikoterapiden oluşur. Psikoz hasta ve hastanın ailesini duygusal, sosyal ve kişiler arası ilişkiler bakımından en çok etkileyen ağır ruhsal hastalıklardan biridir. Psikotik bozukluklarda hastada duygusal, bilişsel ve davranışsal yönlerden işlevsellikte bozulma olduğundan hastanın topluma ve ailesine uyumu bozulur.
   1-Evliliğinizde eşinizle birlikte bütün çabalarınıza rağmen halledemediğiniz sizi ve eşinizi rahatsız eden sorunlarınız varsa bir evlilik terapistine başvurmanız çözüm için atacağınız en önemli adım olabilir.          2-Evliliklerinde uyum, ayar ve iletişim sorunu yaşayan çiftlerin konuyu aralarında samimiyetle konuşmak çok önemli bir adımdır. Çoğu zaman çiftler bunu tek başlarına başaramaz.
Evlilik terapisi çiftlerin evlilik ilişkilerinde yaşadıkları ve kendi kendilerine çözüm üretemedikleri evlilik problemlerinin kendi bağlamında değerlendirilip çözüme kavuşturulması adına evlilik(çift) terapistinden profesyonel yardım aldıkları psikoterapi sürecidir.
Psikoterapi terapist ile danışan arasındaki kurulan otantik ilişki içinde danışanın içindeki büyüme ve gelişme iç potansiyellerini geliştirme sanatıdır. Bir başka deyişle psikoterapi terapötik bir ortamda değişim için sorumluluk alan danışanla psikoterapist arasında yaşanılan terapötik bir süreçtir.
Kişinin kendi evlilik ilişkisiyle kurduğu ilişkinin nasıl olduğu evlilik ilişkisinin devamlılığının selahiyetini belirler.             Kişi evliliğinde değersizlik hissediyorsa anlaşılmamış kabul edilmemiş hissediyorsa ilişki duygusu negatiftir. Bu noktada kişi kendini yalnız hissetmeye başlar. Kişinin yüreğinde boşluk oluşmaya başlar. Yürekte boşluk oluştuktan sonra kafaya her türlü soru işareti düşmeye başlar. Bu sorulardan bir tanesi de evliliği devam ettirmek mi? Bitirmek mi? sorusudur.
 2