,
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Evlilik Terapisti Yorumları
Site Haritası

AİLE VE ÇİFT(EVLİLİK) TERAPİSİ (ÜCRETLERİ) FİYATLARI

AİLE VE ÇİFT(EVLİLİK) TERAPİSİ (ÜCRETLERİ) FİYATLARI Cift Terapisi ücreti

     Evlilik terapisi çiftlerin evlilik ilişkilerinde yaşadıkları ve kendi kendilerine çözüm üretemedikleri evlilik problemlerinin kendi bağlamında değerlendirilip çözüme kavuşturulması adına evlilik(çift) terapistinden profesyonel yardım aldıkları psikoterapi sürecidir.

     İkili ilişkilerde problemlerin ve çatışmaların çıkması doğal ve kaçınılmazdır. Her çeşit yakın ilişkide olduğu gibi kadın erkek ilişkilerinin doğasında da çatışma kendiliğindenvardır. Çatışma o çiftin ilişkisinin sıkıntılı olduğunu göstermez. Çatışma çift tarafından iyi değerlendirilirse ilişkilerinin derinleşip gelişmesinin habercisidir.

   Aile ve evlilik ilişkilerinde önemli olan sorun ve çatışmanın olması değil çiftin soruna nasıl yaklaştıklarıdır. Sonucu belirleyen soruna barışcıl yaklaşıp birlikte sorun çözme davranışlarında bulunmalarıdır. 

     Çiftler ilişkilerinde bütün çabalarına rağmen evlilik problemlerini çözemeyebilirler ve mutsuzluk devam edebilir. Yaşanılan evlilik sorunları onların yaşam kalitesini etkileyip mutsuzlukları artmaya başladığından eşlerden biri veya eş zamanlı olarak her ikiside evlilik (çift) terapisi arayışına başlarlar. Doğal olarak kendilerine en uygun evlilik terapistini bulmaya çalışırlar. İşte tam da bu aşamada evlilik(çift) terapisi seans ücretlerievlilik terapisti arayışı sürecinin gündemine oturur. Çiftler evlilik(çift) terapisti evlilik (aile) terapi merkezi seçmeye çalışırken çift aile ve terapisi ücretleri de(fiyatları) etkili bir faktör olarak devreye girer.

     Ülkemizde evlilik(çift) terapisi,aile terapisi hizmetleri evlilik terapi merkezlerinde aile ve çift terapistleri tarafından verilmektedir.

     Bazı evlilik danışmanlığı merkezlerinde evlilik terapisi seans ücretleri “paket ücretlendirme” adında toplu ödemeler şeklinde yapılırken diğer bazı evlilik terapistleri ve psikolojikdanışmanlık merkezleri  “seans başına ücretlendirme” yapmaktadır.

      Çift Danışmanlığı seans ücretleri merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Evlilik terapisi ücretlerindeki bu farklılıklar evlilik ve aile terapisi almak  isteyen kişileri daha ayrıntılı araştırma yapmaya sevketmektedir.

   Kişiler  Aile danışmanı arayışında evlilik danışmanınıdan profesyonel bir destek almaya karar verdikten sonra ikinci olarak kendilerine en uygun evlilik danışmanı araştırmasının ardından üçüncü olarak aile ve evlilik(çift) danışmanı ücretleri araştırması yapmaktadır. Bu amaçla internet ortamından  “evlilik terapisi ücretleri” ,“çift terapisti ücretleri”, “aile terapisti fiyatları”, “evlilik terapisi ücretleri”, “çift terapisi fiyatları”, “evlilik terapi merkezi” “evlilik terapisti fiyatları ne kadar”, “psikolog ücretleri”, “terapi ücretleri”, “psikoterapi ücretleri”, “aile terapisti istanbul”, “psikolojik danışmanlık merkezleri”, “terapist fiyatları”, “terapi fiyatları” “psikoterapist fiyatları istanbul”, “aile danışmanı ücretleri”, “evlilik terapisti fiyatlar”,”aile danışmanlığı seans ücretleri”,”psikolog ücreteleri ve terapi fiyatları ne kadar”,”evlilik terapisi istanbul fiyatları”, “bireysel danışma seans ücterleri”, “online terapi ücretleri” gibi aramalar yaparak gerekli bilgilere ve  bağlantılara ulaşmaya çalışmaktadır.

      Sentez aile evlilik terapi merkezi olarak evlilik terapisine ihtiyaç duyan ve bir evlilik (çift)terapistiyle çalışarak onun rehberliğinde ilerlemek isteyen çiftlerimize şunu hatırlatmak isteriz;

  • Evlilik(çift) terapisti seans ücretleri önemli olmakla birlikte
  • Gittiğiniz evlilik terapi merkezinde size ne kadar zaman ayrılacak.
  • Gittiğiniz aile danışma merkezinde terapistiniz kim olacak.
  • Rehberliğinde ilerleyebileceğiniz evlilik terapistinin Aile ve Çift terapisinde klinik tecrübesi var mıdır.
  • Evlilik ve aile sorunlarının tedavisinde tavsiye edilen bir evlilik terapistimidir.

    Genellikle bütün psikoterapiler,bireysel psikoterapi,aile ve çift terapileri,cinsel terapi ve grup psikoterapiler olmak üzere üç ana başlık altında toplanır.

     Evlilik ve çift terapileri,terapi uygulamaları ve terapistin yetiştirilmesi açısından diğer

psikoterapilerden farklıdır. Eğitim ve süpervizyon süreleri daha uzundur.

     Çift terapisi uygulamaları bireysel terapiden farklıdır. Bireysel terapist kişinin duygu düşünce ve davranışlarıyla ilgilenirken Aile ve çift  terapistinin karşısında her zaman en az iki, aile terapilerindede çoğu zaman ikiden fazla kişi vardır. Evlilik terapisti iki kişinin duygu düşünce ve davranışlarını değerlendirme,gözlemlemenin yanı sıra bu iki kişinin etkileşim örüntülerinide eş zamanlı değerlendirmek durumundadır. Bu nedenle evlilik (çift) terapisti seçerken en önemli kriter klinik tecrübedir.

      Evlilik terapisi ücretleri terapistin yetkinliği tecrübesi klinik durumuna göre değişebilmektedir. Yeni mezun olmuş bir terapistle yılların klinik tecrübesine sahip aile terapistinin seans ücretleri aynı değildir.

   Aile ve çift terapilerinde en önemli şey seans başı ücretlendirme yada paket ücretlendirme değil evlilik terapisinin başarısıdır. Başarılı bir çift terapisinin evlilik ilişkisi üzerindeki olumlu etkisi sanıldığından çok daha fazladır. Bütün ailenin psikososyal sağlığını olumlu yönde etkileyerek fayda kat sayısı giderek dalga dalga artar.

      Evlilik(çift) terapisi başarısını en çok etkileyen etmenlerin başında evlilik terapistinin çiftlerle çalışmadaki klinik deneyiminin yanı sıra  evlilik terapisti ile çift arasında kurulan karşılıklı güven ilişkisi,evlilik terapistinin iyileştirme  motivasyonu,yetkinliği ve çiftin evlilik sorunlarını çözme motivasyonu gelmektedir. 

     AİLE VE ÇİFT(EVLİLİK) TERAPİSİ FİYATLARINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

     Çiftler evlilik terapisi  arayışında evlilik terapisti ve evlilik terapi merkezi seçerken evlilik terapisti seans ücretlerinin yanı sıra başka şeylere de dikkat etmelidir.

     Gittikleri evlilik terapisti merkezinde evlilik terapistinin kim olacağı,çift terapistinin ortalama kaç seans süreceğini başlangıçta evlilik terapistine sormalıdırlar.

      Bu süre evlilik probleminin türüne kökleşmiş olup olmadığına çift dinamiklerine en çokta çift sorumluluk alıp sorunlarını çözüme motivasyonlarına göre değişmekle birlikte

çiftler ortalama seans sayısını bildiklerinde ne kadar ödemek yapacaklarını bildiklerinde

rahatlayarak kendilerini ona göre ayarlayabilirler. Evlilik terapisti seciminde diğer olası seçeneklerle karşılaştırarak doğru karara varabilirler.

      Kısacası aile ve evlilik terapilerinde ödeyeceğiniz maliyet önemli olmakla birlikte nasıl bir aile ve çift terapistine gittiğiniz daha önemlidir.

         EVLİLİK(ÇİFT) TERAPİSİNDE FİYATLANDIRMA NASIL YAPILIR?

     Evlilik terapisi evlilik ve aile terapi merkezlerinde aile ve evlilik(çift) terapistleri tarafından yapılmaktadır. Bazı evlilik terapistleri ya da evlilik terapi merkezleri seans başı ücretlendirme yaparken diğer bazı merkezlerde baştan paket ücretlendirme yapılmaktadır.

       SEANS BAŞI ÜCRETLENDİRME NASIL OLUR?

 Aile ve çift terapisinde seans başı ücretlendirme evlilik sorunları yaşayan çiftlerin yada kişilerin baştan toplu bir ödeme yapmak zorunda kalmadan her seans geldiklerinde ödeme yapmalarına olanak sağlar. Evlilik problemleri titiz bir değerlendirme yapılarak hassaslıkla üzerinde durulması gereken konulardır.Dolayısıyla çift terapileri emek zaman ve sabır ister, seanslar bir saat sürer. Çiftler aile terapisinde seans seans ödeme yaparlar.

           PAKET ÜCRETLENDİRME NASIL OLUR?

     Aile ve çift terapilerinde paket ücretlendirmede tedavi maliyeti baştan toplu olarak ödenmektedir. Sentez psikolojik danışma merkezinde aile ve çift terapisi seanslarında seans başı ücretlendirme yapılmaktadır. 

Shu. Güldane KAVGACI
Aile ve çift Terapisti& Cinsel Terapist
0216 550 40 03